رعایت نکات امنیتی در هنگام خرید

رعایت نکات امینتی هنگام خرید اینترنتی.

1- تا جایی که امکان دارد در مراکز عمومی نظیر کافی نت ها یا مکان هایی که اینترنت رایگان در اختیار شما می گذارند و از امنیت آن اطمینان کافی ندارید وارد اینترنت بانک خود نشوید.

2- تا زمانی که از ارسال ایمیلی توسط بانک خودتان اطمینان حاصل نکرده اید اطلاعات شخصی خود را برای آن ایمیل ارسال ننمایید.

3- در صورتی که مجبور شدید در یک مکان عمومی از اینترنت استفاده کنید هنگام وارد کردن رمز عبور دقت کنید اطرافیان قادر به مشاهده رمز شما نباشند و تاجایی که ممکن است از صفحه کلید های مجازی که بانک ها در اختیارتان می گذارند استفاده کنید.

4- کد کاربری و رمز عبور خودتان را هیچ گاه یادداشت نکنید و تلاش کنید آن را حفظ کنید و به هیچ عنوان رمز خود را در اختیار دیگران حتی کارکنان بانکتان قرار ندهید.

5- هنگام خرید اینترنتی از سایت های معتبر خرید کنید و دقت کنید هنگام پرداخت وجه  رمز و کلمه عبورتان را تنها در سایت بانکتان وارد کنید نه سایت های دیگر.

6- تصور نکنید چون مبلغ قابل توجهی وجه در حساب بانکی تان ندارید هدف مناسبی برای سارقان اینترنتی نیستید چرا که تمام کاربران اینترنت به یک میزان در معرض خطر تهاجم هکر ها هستند پس در هر شرایطی امنیت را جدی بگیرید.

7- از خدمات بانکهایی که در زمینه بانکداری الکترونیک مهارت و تجربه کافی بر خوردارند استفاده کنید چرا که رعایت امنیت اینترنتی باید از سوی هر دو سوی خدمات چه سرویس دهنده و چه سرویس گیرنده به یک میزان رعایت شود.

8- برای کامپیوتر شخصی تان یک نرم افزار امنیتی کارا و قابل اطمینان نصب کنید و در این باره با کارشناسانی که در خصوص نرم افزار ها مهارت دارند مشورت کنید.

9- هیچ فایل و نرم افزار نامطمئنی را در سیستم خود دانلود و اجرا نکنید.در این شرایط احتمال دانلود یك كد مخرب و سپس اجرای مستقیم آن در رایانه توسط خود شما بسیار بالاست.

10- هر چند ماه یکبار(6ماه) رمز اینترنتی خود را تغییر دهید تا از امنیت آن اطمینان داشته باشید.

11- بنابراین اگر شما رایانه خود را به یك محیط امن برای دریافت خدمات مالی تبدیل كنید، تهدید عمده‌ای متوجه شما و اطلاعات شما نخواهد بود. مهم‌ترین نکته‌ای كه باید به آن توجه كنید این است كه همان قدر كه در دنیای واقعیت مراقب اطلاعات مالی، کارت‌های اعتباری و وجوه نقد یا غیر نقد خود هستید، در فضای اینترنت نیز باید تمام جوانب و ملزومات امنیتی را رعایت كنید.

12- مطمئن باشید كه احتمال سرقت شماره كارت اعتباری و اطلاعات مالی شما از طریق اینترنت، از احتمال سرقت عمدی كارت اعتباری شما، به همراه رمز عبور مربوط به آن و یا دسته‌ای پول نقد كه حتی در كیف دستی خود قرار داده‌اید، بیشتر  و یا کمتر نیست.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟